چرا باید آیفون کارکرده بخریم؟!

پرسشگر این سوال احتمالا صاحب گوشی اندرویدی هست که قصد مهاجرت به آیفون رو داره!

قطعا شما هم اگر از کاربرای گوشی اندرویدی بوده باشید، این تجربه رو داشتید که گوشیتون گاهی اوقات هنگ گرده و دچار کندی شدید شده. این طور مواقع هم همه ما گوشی رو فورا یا ریست می‌کنیم یا اینکه به طریقی از شر این گوشی خلاص میشیم؛ میفروشیمش یا اینکه میریم سراغ تعمیر کردن و رفع مشکل.

خلاصه که داشتن گوشی های اندرویدی یه طوری حالمون رو گرفته و اذیتمون کرده همیشه. اما توی گوشی های آیفون کلا ماجرا متفاوت هست :

علت خرابی و کندی که توی گوشی های اندرویدی پیش میاد این هستش که سازنده گوشی های اندرویدی یک شرکت هست و سازنده سیستم عامل شرکت دیگه! بطور مثال سامسونگ گوشی هاش رو خودش طراحی و تولید میکنه ولی از سیستم عامل گوگل یعنی اندروید استفاده میکنه.

پس همه چی واضح شد که این اختلاف بین تولید کننده سخت افزار و نرم افزار علت این کندی و اذیت کردن های کاربر هست…

ولی توی گوشی های آیفون داستان فرق میکنه و این خود اپل هست که هم سخت افزار گوشی و هم نرم افزار گوشی رو تولید میکنه؛ به همین دلیل تولی گوشی های آیفون ما هیچ وقت شاهد هنگ کردن یا لگ توی این گوشی ها نیستیم.

ولی این دلیل نمیشه که بیایم گوشی های کارکرده اپل رو بخریم!!!

پس باید دلیل قانع کننده تری باشه تا ما بتونیم بیایم سراغ آیفون های کارکرده؛ در ادامه با من همراه باشید تا تجربیات خودم رو بهتون بگم:

1 – طراحی ماژولار و تعمیرات بسیار راحت

آیفون ها طوری طراحی شدن که همیشه و در هر زمانی بشه به راحتی اونهارو تعمیر کرد و قطعاتشون هم تا سالها بعد از تولیدشون، توسط کمپانی عرضه میشه. به تصویر زیر توجه کنید، همه قطعا بصورت کاملا ماژولار کنار هم چیده شدن و متخصص به راحتی میتونه آیفون شمارو باز کنه و قطعه معیوب رو خارج کنه.

این ماژولار بودن که توی عکس بالا مشاهده می‌کنید توی هیچ گوشی دیگه ای نیست!

گوشی های آیفون به راحتی و کاملا ساده قابل تعمیر و تعویض قطعه هستن و این به شما این اطمینان رو میده که بدون نگرانی از گوشی خودتون استفاده کنید و نگران خرابی یا آسیب گوشی تون نباشید.

2 – صرفه اقتصادی بالا

همه صاحبان آیفون میدونن، گوشی که دارن مثل طلا ارزش بالایی داره و هنگام فروش با قیمت بالاتری به نسبت اندرویدی ها فروش میره. اگر شما یک گوشی اندرویدی آخرین مدل خریداری کنید و بخواهید 4 سال بعد اون گوشی رو بفروشید به احتمال زیاد قیمتی حتی پائین تر از نصف ارزشی که شما خریداری کردید ازتون خرید میکنن. ولی برعکس اگر آیفون آکبندی خریداری کنید و هر وقت بخواهید بفروشید ارزش پول خودتون رو حفظ کردید و کالا با قیمت کاملا واقعی ازتون خریداری میشه؛

اما …

نکته ای که هست اینه که شما با خرید آیفون کارکرده همزمان به 2 دستاورد مهم میرسید؛ اول اینکه ارزش پول خودتون رو حفظ کردید. دوم اینکه گوشی های کارکرده یا دست دوم افت قیمت خودشون رو تجربه کردن و دیگه افت قیمتی ندارن. بنابراین شما با یک تیر 2 نشون زدید.

خرید آیفون های کارکرده قطعا میتونه یکی از سرمایه گذاری های خوب برای حفظ ارزش نقدینگی شما باشه.

3 – کیفیت بسیار بالا

بعید میدونم در این کیهان کسی وجود داشته باشه که کیفیت بالای محصولات اپل بخصوص آیفون رو رد کنه!

اگر تا الآن حتی برای یکبار آیفون رو در دستان خودتون گرفته باشید متوجه کیفیت بسیار بالای ساخت و همچنین سخت افزار فوق العاده اش شدید. ولی فارق از تمام این موارد کیفیت دوربین آیفون ها سالیان سال هست که زبان‌زد خاص و عام شده طوری که کسایی که شغلشون عکاسی حرفه ای هست باخریدن گوشی آیفون 80 تا 90 درصد انتظار هاشون رو میتونن با گوشی تجربه کنن.

کیفیت ساخت بسیار بالای آیفون ها همیشه خود من رو سر ذوق میره که واقعا یک کمپانی تا چه اندازه میتونه محصولات خودش رو با کیفیت تولید کنه. اگر شما هم یکی از مدل های آیفون رو داشته باشید، قطعا به این نکته خواهید رسید که داشتن آیفون برابر است با کیفیت بسیار بالا.

4 – کلاس بالا و لاکچری بازی!

دلیل سوم شاید برای بعضی ها خوشایند نباشه ولی حقیقتا داشتن آیفون حداقل توی جامعه ما باعث شده تا داشتن آیفون تبدیل به یک فرهنگ بشه که هرکی آیفون داره آدم باکلاس تری هست. من از تجربه خودم بگم، طی این سالهایی که با مشتری ها در ارتباط بودم، کسایی که آیفون داشتن یک سر و گردن اعتماد به نفس شون بالاتر از بقیه بوده و با غرور خاصی توی هر جمعی از گوشی شون استفاده میکردن. در کل داشتن آیفون رو برای تجربه کمی با کلاسی بیشتر توصیه میکنم!