میزان سلامت باتری آیفون به دلایل مختلفی ممکن است در طول زمان دچار افت شود و بر روی عملکرد گوشی اثر مخربی داشته باشد و به همین علت، باید به طور منظم بررسی شود.

تست سلامت باتری آیفون، برای اطمینان یافتن از سالم بودن باتری و عملکرد صحیح آن ضروری است و در صورت خرابی باتری، می‌تواند زودتر از اینکه گوشی دچار مشکلات جدی ناشی از خرابی باتری شود، شما را مطلع کرده و برای تعویض باتری اقدام کنید. در ادامه، نحوه انجام این تست را به شما آموزش خواهیم داد.

 

بیشتر بخوانید:

 

آموزش بررسی سلامت باتری آیفون

 

آموزش تست سلامت باتری آیفون

  • از بخش Settings (تنظیمات) گوشی وارد قسمت Battery (باتری) شوید.
  • بر روی Battery Health & Charging (سلامت و شارژ باتری) ضربه بزنید.
  • پس از این مرحله، شما اطلاعاتی را درباره سلامت باتری آیفون شامل ظرفیت باتری، حداکثر عملکرد آن و اینکه آیا باتری نیاز به سرویس (تعویض) دارد یا خیر را مشاهده خواهید کرد.

 

آموزش بررسی سلامت باتری آیفون

 

مشاهده اطلاعات مصرف باتری

پس از مراجعه به قسمت Battery از بخش Settings گوشی، تمام اطلاعات مربوط به مصرف باتری و فعالیت گوشی در فاصله ۲۴ ساعت گذشته تا حداکثر ۱۰ روز قبل نمایش داده می‌شود. این اطلاعات، شامل موارد زیر است:

اطلاعات آماری و پیشنهادات

بر اساس الگوی مصرف باتری توسط شما، ممکن است موارد یا پیشنهاداتی را برای کاهش مصرف باتری در این بخش مشاهده کنید که می‌توانید با کلیک بر روی آنها، به تنظیمات مربوطه بروید و پیشنهاد یا توصیه ارائه شده را انجام دهید.

زمان آخرین شارژ باتری

میزان شارژ باتری در آخرین باری که آن را شارژ کرده‌اید و همچنین زمانی که آداپتور شارژ از گوشی جدا شده است، در این بخش به شما نشان داده می‌شود.

نمودار سطح باتری (در ۲۴ ساعت گذشته)

این بخش، سطح باتری (این مورد با ظرفیت باتری که در بخش Battery Health & Charging و با هدف بررسی سلامت باتری آیفون می‌بینید متفاوت است.)، فواصل زمانی شارژ و دوره‌هایی را نشان می‌دهد که آیفون شما در حالت کم مصرف بوده یا اینکه میزان شارژ باتری به شدت کم شده است.

نمودار مصرف باتری (در ۱۰ روز گذشته)

درصد باتری مصرف شده در هر روز، در این بخش نمایش داده می‌شود.

نمودار فعالیت

میزان فعالیت گوشی در طول زمان با تقسیم بر زمانی که صفحه نمایش روشن و خاموش شده است، در قالب یک نمودار نشان داده می‌شود.

روشن و خاموش کردن صفحه نمایش

میزان کل فعالیت گوشی در یک بازه زمانی انتخاب شده، چه برای حالتی که صفحه نمایش روشن بوده و چه در حالت خاموش بودن صفحه نمایش، نشان داده می‌شود.

میزان استفاده هر برنامه از باتری

این بخش، نسبت باتری استفاده شده توسط هر برنامه گوشی را در یک بازه زمانی انتخاب شده نشان می‌دهد.

فعالیت بر اساس برنامه

در این قسمت، مدت زمان استفاده از هر برنامه در یک بازه زمانی انتخاب شده مشخص می‌شود.

توجه: برای مشاهده اطلاعات باتری برای یک ساعت یا یک روز خاص، باید بر روی آن فاصله زمان در نمودار ضربه بزنید؛ همچنین برای لغو انتخاب یک زمان خاص نیز می‌توانید صفحه نمایش گوشی را در بخشی خارج از این نمودار لمس کنید.