رعایت نحوه صحیح شارژ کردن آیفون، علاوه بر افزایش طول عمر مفید باتری این گوشی، باعث استفاده بهتر و بیشتر از باتری و مواجه نشدن با مشکلات ناشی از خرابی زودهنگام باتری خواهد شد. در ادامه با اپل تلکام همراه باشید.

گوشی‌های آیفون، دارای باتری‌های لیتیوم یونی هستند که در مقایسه با باتری‌های قدیمی، وزن کمتری دارند؛ سریع تر شارژ می‌شوند؛ طول عمرشان بیشتر است و توان خروجی بهتری را ارائه می‌دهند. برای رسیدن به این ویژگی‌ها در باتری‌های جدید اپل، لازم است تا با شارژ کردن آیفون به شیوه صحیح و چالش‌هایی که ممکن است در چرخه شارژ و استفاده از باتری این گوشی با آنها مواجه شوید، به خوبی آشنا باشید. در این مقاله، توضیحات کاملی را درباره شارژ کردن این مدل گوشی و نکاتی که باید در نظر داشته باشید، ارائه خواهیم داد.

بیشتر بخوانید:

نکات مهم درباره شارژ باتری گوشی‌های آیفون

در هنگام شارژ شدن باتری آیفون، یک علامت رعد و برق بر روی آیکن باتری که در گوشه بالا و سمت راست صفحه قرار گرفته است، نشان داده می‌شود.

در هنگام استفاده از گوشی به ویژه در مورد برخی از امکانات آن مانند قابلیت همگام سازی، زمان شارژ شدن باتری بیشتر طول می‌کشد.
اگر میزان شارژ باتری بسیار پایین باشد، ممکن است نماد باتری به صورت کاملا خالی نشان داده شود. در این حالت ضروری است که پیش از استفاده از آیفون خود، اجازه دهید که باتری به مدت حداقل ۱۰ دقیقه شارژ شود.

 

شارژ کردن آیفون

 

نحوه شارژ کردن آیفون

برای شارژ کردن گوشی آیفون خود، یکی از موارد زیر را انجام دهید:

  • گوشی آیفون خود را با استفاده از کابل شارژر و آداپتور برق USB (در مدل‌های جدید آیفون، کابل شارژ در جعبه گوشی است اما آداپتور آن را باید به صورت جداگانه تهیه کنید.) به پریز برق وصل کنید.
  • گوشی آیفون را بر روی شارژر MagSafe یا MagSafe Duo (که به آداپتور برق ۲۰ واتی USB-C اپل یا آداپتور برق سازگار دیگر متصل است.) یا آداپتور دیگری که گواهی Qi داشته باشد قرار دهید. (آداپتورهای MagSafe، MagSafe Duo و آداپتورهای دارای گواهی Qi را باید به صورت جداگانه تهیه کنید.)
    آیفون خود با کابل شارژ به کامپیوتر وصل کنید. (در نظر داشته باشید که اتصال آیفون به کامپیوتر خاموش، باعث تخلیه شارژ باتری می‌شود؛ علاوه بر این مورد، کابل شارژ، حتما می‌بایست به یکی از درگاه‌های USB خود کامپیوتر متصل شود نه درگاه‌های وسایل جانبی آن مانند کیبورد و…)

نکته بسیار مهم: اگر به وجود آب یا هر مایع دیگر در درگاه شارژ گوشی خود مشکوک هستید، به هیچ عنوان کابل شارژ و آداپتور را به گوشی متصل نکنید و برای بررسی بیشتر، گوشی را به یک تعمیرکار متخصص نشان دهید.

 

شارژ کردن آیفون

 

روشن کردن حالت کم مصرف باتری آیفون

استفاده از حالت کم مصرف در گوشی‌های آیفون، میزان برق مصرفی باتری را در زمانی که میزان شارژ آن کم است، کاهش می‌دهد و عملکرد گوشی را نیز برای انجام کارهای ضروری مانند دریافت یا برقراری تماس، ارسال و دریافت ایمیل یا پیام و همچنین دسترسی به اینترنت، بهبود می‌بخشد؛ البته ممکن است که آیفون شما در این حالت برخی از کارها را کمی کندتر انجام دهد. (در مدل‌هایی از آیفون که دارای فناوری ProMotion نمایشگر هستند، پس از فعالسازی حالت کم مصرف، نرخ نوسازی نمایشگر به ۶۰ فریم در ثانیه محدود می‌شود.) در صورتی که آیفون شما، حالت کم مصرف را به صورت خودکار روشن کند، پس از شارژ کردن آیفون و رسیدن شارژ باتری به ۸۰ درصد، این حالت را به صورت خودکار خاموش خواهد کرد. در صورتی که می‌خواهید حالت کم مصرف باتری را به صورت دستی خاموش و روشن کنید، یکی از روش‌های زیر را امتحان نمایید:

  • از قسمت Settings (تنظیمات) گوشی، وارد بخش Battery شوید.
  • از بخش Control Center (مرکز کنترل)، وارد قسمت Settings (تنظیمات) و Control Center شوید؛ سپس حالت کم مصرف (Low Power Mode) را انتخاب کنید تا این آیکن آن به بخش مرکز کنترل اضافه شود و بتوانید این ویژگی را به صورت دستی خاموش و روشن کنید.

 

شارژ کردن آیفون

 

بهینه سازی شارژ کردن آیفون

گوشی‌های آیفون، تنظیماتی دارند که از طریق کاهش زمان شارژ کردن کامل باتری، سرعت فرسوده شدن باتری را کاهش می‌دهند. این تنظیمات، با یادگیری الگوی شارژ کردن روزانه باتری توسط شما، شارژ باتری را بهینه می‌کند. برای روشن کردن این قابلیت:

  • از قسمت Settings (تنظیمات) گوشی، وارد بخش Battery (باتری) و Battery Health & Charging (سلامت و شارژ باتری) شوید.