با فعال کردن نمایش درصد باتری در آیفون، می‌توانید به راحتی و در سریع ترین زمان ممکن از میزان شارژ باقی مانده باتری گوشی یا سایر دستگاه‌های متصل به آیفون خود مطلع شوید. در ادامه با اپل تلکام همراه باشید.

شما می‌توانید با انجام چند مرحله کوتاه، قابلیت نمایش درصد باتری در آیفون خود را فعال کنید و درصد شارژ باقی مانده باتری را بر روی آیکن باتری در نوار وضعیت گوشی مشاهده کنید؛ علاوه بر این مورد، می‌توانید برای نظارت بر روی میزان باتری سایر لوازم جانبی مانند ایرپادها یا مواردی از این قبیل که به گوشی شما متصل هستند، ویجتی را به صفحه اصلی آیفون خود اضافه نمایید.

بیشتر بخوانید:

 

نمایش درصد باتری در آیفون

 

فعال کردن قابلیت نمایش درصد باتری در آیفون

  • از قسمت Settings (تنظیمات) گوشی، وارد بخش Battery (باتری) شوید.
  • قابلیت Battery Percentage (درصد باتری) را روشن کنید.

توجه: اگر مدل آیفون شما، قابلیت Face ID دارد، درصد باتری در داخل نماد باتری در نوار وضعیت نشان داده می‌شود یا اینکه می‌توانید به جای نمایش درصد باتری در آیفون و برای مشاهده سریع تر شارژ باقی مانده باتری، در قسمت Control Center (مرکز کنترل)، انگشت خود را از گوشه بالا و سمت راست صفحه به پایین بکشید.

 

نمایش درصد باتری در آیفون

 

اضافه کردن ویجت باتری به صفحه اصلی

  • انگشت خود را روی صفحه اصلی گوشی نگه دارید تا آیکن‌های برنامه‌ها شروع به تکان خوردن کنند.
  • بر روی دکمه Add Widget (اضافه کردن ویجت) که با دکمه (+) نمایش داده شده است ضربه بزنید؛ سپس به پایین صفحه بروید و عبارت Batteries (باتری ها) را لمس کنید.
  • برای مشاهده گزینه‌های مختلف سایز ویجت، می‌توانید از حرکت انگشت خود به سمت چپ و راست بر روی صفحه نمایش استفاده نمایید.
  • زمانی که اندازه مورد نظر خودتان را پیدا کردید بر روی دکمه Add Widget ضربه زده و سپس گزینه Done (انجام شد) را لمس کنید.