در این مقاله، آموزش استفاده از آی‌کلاد iCloud در آیفون، تغییرات تنظیمات سرویس آی‌کلاد iCloud و راه اندازی آی‌کلاد iCloud در مک، اپل تی وی و کامپیوتر را به طور کامل ارائه خواهیم کرد. در ادامه همراه اپل تلکام باشید.

 

استفاده از آی‌کلاد iCloud در آیفون

 

استفاده از آی‌کلاد iCloud در آیفون

آی‌کلاد iCloud یکی از سرویس‌های اپل برای ذخیره سازی تصاویر، ویدیوها، اسناد، نسخه‌های پشتیبان و سایر مواردی است که می‌خواهید در فضایی خارج از حافظه داخلی گوشی خود ذخیره کنید. با استفاده از آی‌کلاد iCloud در آیفون، می‌توانید تصاویر، تقویم‌ها، یادداشت‌ها، پوشه‌ها، فایل‌ها و همه مواردی را که در این فضا ذخیره کرده‌اید، با دوستان یا خانواده خود به اشتراک بگذارید.

شما با داشتن یک ایمیل می‌توانید به این فضا دسترسی پیدا کنید و از 5 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان که برای نگهداری از اطلاعات مورد نظر شما، در اختیارتان قرار می‌گیرد استفاده نمایید و در صورت نیاز به فضای ذخیره سازی بیشتر یا امکانات اضافه تر این سرویس، اشتراک +iCloud را تهیه کنید. (نوع و شرایط ویژگی‌های سرویس iCloud در هر منطقه و کشور متفاوت است.)

بیشتر بخوانید:

 

استفاده از آی‌کلاد iCloud در آیفون

 

تغییر تنظیمات سرویس آی‌کلاد iCloud در آیفون

شما با داشتن یک حساب اپل آی‌دی و وارد کردن آن در آیفون خود، می‌توانید امکانات سرویس iCloud را تجربه کنید. برای استفاده از آی‌کلاد iCloud در آیفون با استفاده از حساب اپل آی‌دی، مراحل زیر را دنبال نمایید:

 • وارد بخش Settings (تنظیمات) گوشی شده و پس از ورود به قسمت your name (نام شما؛ این بخش اشاره به نامی دارد که احتمالا در آیفون خود تعیین کرده‌اید.)، بخش iCloud را انتخاب کنید.
 • از صفحه تنظیمات آی‌کلاد که میزان حافظه باقی مانده از فضای آی‌کلاد iCloud و لیستی از تصاویر، ایمیل‌ها و سایر ویژگی‌های ذخیره شده در این فضا را نشان می‌دهد، می‌توانید کارهایی از قبیل مشاهده وضعیت ذخیره سازی آی‌کلاد iCloud یا روشن کردن ویژگی‌هایی مانند مانند Photos، iCloud Drive و iCloud Backup را انجام دهید.

 

استفاده از آی‌کلاد iCloud در آیفون

 

راه‌های استفاده از آی‌کلاد iCloud در آیفون

سرویس آی‌کلاد iCloud از آیفون شما به طور خودکار نسخه پشتیبان تهیه می‌کند و می‌توانید اطلاعات ذخیره شده در این فضا را در سایر دستگاه‌های اپل خود نیز به روز نگه دارید. برای استفاده از آی‌کلاد iCloud در آیفون، می‌توانید با مراجعه به هر یک از بخش‌های زیر در گوشی خود، از امکانات این سرویس استفاده کنید:

 • تصاویر و ویدیوها
 • فایل‌ها و اسناد
 • iCloud Mail
 • مخاطبان، تقویم‌ها، یادداشت‌ها، یادآوری ها
 • پیام ها
 • رمزهای عبور و روش‌های پرداخت
 • صفحات باز یا ذخیره شده در مرورگر سافاری
 • تنظیمات اخبار، آب و هوا و سهام
 • اطلاعات مربوط به خانه و سلامتی
 • یادداشت‌های صوتی
 • موارد ذخیره شده در برنامه نقشه

 

استفاده از آی‌کلاد iCloud در آیفون

 

با استفاده از آی‌کلاد iCloud در آیفون، شما می‌توانید کارهای زیر را به راحتی انجام دهید:

 • پوشه‌ها و اسناد خود را در iCloud Drive ذخیره کرده و آنها را از همین طریق به اشتراک بگذارید. می‌توانید از برنامه Find My برای پیدا کردن یک دستگاه گم شده یا به اشتراک گذاری مکان‌ها با دوستان و خانواده خود استفاده کنید.

اگر می‌خواهید از سرویس‌هایی مانند iCloud Private Relay، Hide My Email و پشتیبانی HomeKit Secure Video استفاده کنید یا اینکه فضای ذخیره سازی بیشتری داشته باشید، لازم است که اشتراک +iCloud را تهیه کنید.

 

استفاده از آی‌کلاد iCloud در آیفون

 

دسترسی به محتوای آی‌کلاد iCloud در تمام سرویس‌های اپل

پس از استفاده از آی‌کلاد iCloud در آیفون، تمام اطلاعات دستگاه شما در فضای آی‌کلاد ذخیره می‌شود اما برای دسترسی به این اطلاعات، صرفا به آیفون خود نیاز نخواهید داشت.

پس از ورود به دستگاه‌های دیگر اپل (شامل مک، Apple Watch، Apple TV، کامپیوتر ویندوزی) یا ورود به سایت iCloud.com با استفاده از همان حساب اپل آی‌دی که در گوشی آیفون وارد کرده‌اید، می‌توانید به اطلاعات خود در فضای آی‌کلاد دسترسی داشته باشید.

به یاد داشته باشید که اگر پس از ورود به فضای آی‌کلاد در یک دستگاه اپل، تغییری در داده‌های این فضا ایجاد کنید (شامل حذف یا اضافه فایل‌های مختلف)، این تغییر در لحظه بر روی تمام دستگاه‌هایی که با همان حساب اپل آی‌دی در فضای آی‌کلاد حضور دارند، اعمال می‌شود.