اتصال به اینترنت در آیفون از طریق شبکه Wi-Fi، هات اسپات و سیم کارت (داده تلفن همراه) امکان پذیر است و در این مقاله، هر سه روش فعالسازی اینترنت در آیفون را به طور کامل آموزش خواهیم داد.

 

آموزش اتصال به اینترنت در آیفون

گوشی‌های آیفون فارغ از داشتن سیم کارت فیزیکی یا eSIM یا حتی بدون سیم کارت، امکان متصل شدن به شبکه اینترنت را دارند. در هر سه حالت، شما با طی مراحل کوتاهی در گوشی، می‌توانید به راحتی اتصال به اینترنت در آیفون خود را برقرار نمایید و از گشت و گذار در شبکه‌های اجتماعی لذت ببرید. در ادامه، سه روش اتصال به اینترنت در گوشی‌های آیفون را معرفی خواهیم کرد.

 

بیشتر بخوانید:

 

آموزش روش‌های اتصال به اینترنت در آیفون

 

اتصال به وای فای در آیفون

برای متصل کردن گوشی آیفون خود به شبکه وای فای، وارد بخش Settings (تنظیمات) و قسمت Wi-Fi گوشی شوید و گزینه Wi-Fi را روشن کنید.
شبکه Wi-Fi مورد نظر خود را از شبکه‌های نمایش داده شده انتخاب نموده و در صورت نیاز، رمز عبور شبکه را وارد کنید.
اگر علامت Wi-Fi در بالای صفحه گوشی ظاهر شود به این معنی است که اتصال به اینترنت در آیفون شما برقرار شده و می‌توانید از اینترنت استفاده کنید. (برای اطمینان از برقراری اتصال، می‌توانید یک صفحه وب را در مرورگر Safari باز نمایید.)

 

آموزش روش‌های اتصال به اینترنت در آیفون

 

اتصال به هات اسپات در آیفون

یکی از دیگر روش‌های اتصال به اینترنت در آیفون شما، استفاده از اینترنت اشتراکی یک آیفون دیگر است که با نام “هات اسپات” شناخته می‌شود. برای اتصال به هات اسپات در گوشی خود، مراحل زیر را دنبال نمایید:
وارد بخش Settings (تنظیمات) و قسمت Wi-Fi گوشی شوید و از این بخش، نام دستگاهی که هات اسپات خود را به اشتراک می‌گذارد انتخاب کنید.
در صورت درخواست رمز عبور در آیفون خود، برای بدست آوردن رمز هات اسپات وارد بخش Settings (تنظیمات) گوشی دیگر شده و از قسمت Cellular، بر روی گزینه Personal Hotspot بزنید و رمز نمایش داده شده را در آیفون خود وارد کنید.

 

آموزش روش‌های اتصال به اینترنت در آیفون

 

اتصال به اینترنت سیم کارت در آیفون

در صورت در دسترس نبودن اینترنت Wi-Fi، می‌توانید از طریق سیم کارت (سیم کارت فیزیکی و eSIM) به اینترنت متصل شوید. به این منظور، مراحل زیر را انجام دهید:
ابتدا مطمئن شوید که سیم کارت شما فعال است و یک بسته اینترنت (برای سیم کارت‌های فیزیکی در اپراتورهای ایران) یا اعتبار کافی (برای سیم کارت اعتباری) دارد.
وارد قسمت Settings (تنظیمات) و بخش Cellular در آیفون خود شوید.
روی Cellular Data (داده تلفن همراه) ضربه بزنید تا اینترنت سیم کارت در گوشی شما روشن شود. اگر گوشی شما از دو سیم کارت پشتیبانی می‌کند، از بخش Cellular Data، سیم کارت دلخواه خود برای اتصال به اینترنت انتخاب کنید. (در هنگام اتصال به اینترنت در آیفون از طریق سیم کارت، صرفا از داده‌های یک خط برای متصل شدن استفاده می‌شود.)

 

روند اتصال به اینترنت در آیفون

زمانی که شما نیاز به اینترنت داشته باشید، گوشی شما در ابتدا سعی می‌کند تا به آخرین شبکه Wi-Fi که به آن متصل شده بود، وصل شود. در صورت نبود امکان اتصال، لیستی از سایر شبکه‌های موجود به شما نشان داده می‌شود تا شبکه دلخواه خود را از میان آنها انتخاب نمایید. اگر هیچ شبکه‌ای برای اتصال وجود نداشته باشد، آیفون از شبکه داده تلفن همراه (اینترنت سیم کارت) برای متصل شدن به اینترنت استفاده خواهد کرد.
اگر آیفون شما از شبکه 5G پشتیبانی می‌کند، ممکن است که گوشی به جای استفاده از شبکه Wi-Fi به سراغ اینترنت 5G برود؛ در این حالت، گزینه 5G Cellular در زیر نام شبکه Wi-Fi نشان داده می‌شود. در این مدل‌های آیفون، در صورتی که می‌خواهید گوشی شما برای اتصال به اینترنت از شبکه Wi-Fi استفاده کند، بر روی دکمه Info در کنار نام شبکه ضربه زده و گزینه Use Wi-Fi for Internet را انتخاب کنید.

نکته مهم: در صورتی که برای اتصال به اینترنت در آیفون خود از شبکه Wi-Fi استفاده نکنید، برنامه‌ها و سرویس‌های گوشی برای دریافت بروزرسانی‌ها و مواردی از این قبیل، به سراغ داده‌های تلفن همراه (اینترنت سیم کارت) می‌روند که این امر، ممکن است هزینه‌های بیشتری را برای شما ایجاد کند و مقرون به صرفه نخواهد بود.