اگر شما هم گوشی آیفون دارید، احتمالا یکی از دغدغه هاتون این هست که باتری گوشی رو کی باید تعویض کنم ؟! باتری همه گوشی های تولید شده بعد از مدتی باید تعویض شوند، اما این تعویض باتری چه شرایطی داره و چه عاملی تاثیر میزاره روش …

پاسخ به این سوالات به دو بخش اصلی تقسیم میشه که با هم بررسی شون می‌کنیم:

بخش اول ) سلامت باتری

بعد از مدل iPhone 6 قابلیتی به تنظیمات گوشی اضافه شد که در اون شما میتونستید سلامت باتری گوشی خودتون رو که با درصد نمایش داده میشد مشاهده کنید. (تصویر زیر) در قسمت Battery Health شما میتونید بصورت نسبتا دقیقی پی ببرید که باتری در چه وضعیتی قرارداره؛ این کافی نیست چرا که عامل دیگه ای هم تاثیر داره روی باتری که در بخش بعدی بهش میپردازیم.

طبق اعلام اپل و البته اخطاری که خود گوشی به شما میده سلامت باتری به زیر 80 درصد که رسید بهتره تعویض بشه و باتری جایگزین روی گوشی قرار بگیره.

بهترین زمان تعویض باتری گوشی آیفون

بخش دوم ) تاریخ انقضای شیمیایی باتری

نکته قابل توجه دیگه ای که شاید به گوش نرسیده باشه، این هست که باتری ها بصورت شیمیایی هم عمری دارند و پس از مستهلک شدن نیاز به تعویض دارند و احتمال داره که به گوشی آسیب بزنند. بارها شده که گوشی به دست ما رسیده که درصد سلامت باتری گوشی عدد خوبی بوده و هیچ مشکلی به لحاظ تئوری مشاهده نمیشده؛ ولی هنگام استفاده از گوشی کاملا ضعف باتری مشخص هست و عملا باتری نیاز به تعویض داره. در این مواقع اقدام توصیه شده این هست که هرچه سریعتر اقدام به تعویض باتری بشه تا به قسمت های دیگه گوشی آسیب نرسه…

تعویض باتری آیفون

جمع بندی

بهترین زمان برای تعویض باتری گوشی های آیفون زمانی هست که ضعفی در شارژدهی و فعالیت درست دستگاه مشاهده کردید. گوشی های آیفون طوری طراحی شدن که به راحتی میتونید با مراجعه به تکنسین های مربوط باتری گوشی خودتون رو تعویض کنید.