عکاسی با آیفون به خاطر دوربین‌های باکیفیتی که این گوشی‌ها دارند، بسیار لذت بخش است؛ ما در این مقاله، تمام نکاتی را که باید برای عکاسی کردن با این محصول جذاب اپل در نظر بگیرید، آموزش خواهیم داد. در ادامه همراه اپل تلکام باشید.

بیشتر بخوانید:

عکاسی با آیفون

عکاسی با آیفون و ثبت تصاویر با کیفیت

برای باز کردن سریع برنامه دوربین و عکاسی کردن با آیفون خود، کافی است که انگشت خود را بر روی صفحه قفل به سمت چپ بکشید. دوربین گوشی، فوکوس و نوردهی را بر روی سوژه مورد نظر شما به صورت خودکار انجام می‌دهد. پس از آن، می‌توانید با ضربه زدن بر روی دکمه شاتر، عکس مورد نظر خود را ثبت کنید.

عکاسی با آیفون

ضبط ویدیو با آیفون

اگر می‌خواهید با آیفون خود ویدیو ضبط کنید، می‌توانید بدون تغییر حالت عکس، این کار را انجام دهید و فقط کافی است که دکمه شاتر را لمس کرده و انگشت خود را بر روی آن نگه دارید. پس از این کار، دوربین سریعا شروع به ضبط یک ویدیو می‌کند. (این کار توسط قابلیت QuickTake که در آیفون XS، آیفون XR و نسخه‌های جدیدتر موجود است، انجام می‌شود.) پس از ضبط ویدیو نیز، می‌توانید برای اتمام ضبط، انگشت خود را از روی دکمه شاتر بردارید.

عکاسی با آیفون

عکاسی با آیفون و ثبت یک سلفی عالی

برای گرفتن سلفی، برنامه دوربین آیفون خود را باز کرده و بر روی دکمه مربوط به انتخاب دوربین رو به عقب که به شکل آیکن دایره یا مربع (شکل این دکمه بر اساس مدل آیفون شما متفاوت است.) خواهد بود، ضربه بزنید. پس از آن، گوشی را مقابل خود نگه دارید و بر روی دکمه شاتر ضربه زده یا یکی از دکمه‌های تنظیم صدا در کنار فریم گوشی را فشار دهید تا عکس مورد نظر شما ثبت شود.

عکاسی با آیفون

عکاسی با آیفون در نور کم

در برخی از مدل‌های آیفون، حالت شب برای عکس برداری در نور کم به صورت خودکار فعال می‌شود و تصاویر در این حالت با روشنایی مناسب و جزئیات دقیق ثبت می‌شود. زمانی که دکمه حالت شب به رنگ زرد باشد، به این معنی است که حالت شب روشن است. در این حالت، عکاسی با آیفون شبیه حالت عادی است و تنها باید بر روی دکمه شاتر ضربه بزنید. اگر دکمه حالت شب را لمس کنید، می‌توانید از طریق حرکت دادن نوار لغزنده موجود در زیر کادر نمایش داده شده، زمان نوردهی را تنظیم کنید.
توجه: حالت شب در آیفون 12 و مدل‌های جدیدتر آن، حالت شب در دوربین جلو و زمانی که شما بین وضعیت‌های 0.5x، 1x، 2x، 2.5x یا 3x جابجا می‌شوید، قابل دسترس خواهد بود.

عکاسی با آیفون

ویرایش تصویر و ویدیو در آیفون

پس از عکاسی با آیفون و گرفتن تصاویر و ویدیوهای دلخواه خود، می‌توانید تصاویر یا ویدیوهای گرفته شده را از طریق ابزارهای ویرایش موجود در برنامه Photos، ویرایش‌های مورد نظر خود را انجام دهید. برای این منظور، عکس یا ویدیو مورد نظر خود را باز کرده، بر روی دکمه Edit ضربه بزنید. در این بخش، می‌توانید تنظیم نور، افزودن فیلتر، برش یا چرخش تصویر یا ویدیو خود را از طریق دکمه‌های پایین صفحه انجام دهید و در حین عملیات ویرایش (در مورد تصاویر) نیز، با ضربه بر روی عکس، تغییرات ایجاد شده را با نسخه اصلی عکس مقایسه کنید.