با چند مرحله ساده، شخصی‌سازی آیفون را انجام دهید و بخش‌های مختلف گوشی خود را آن طور که دوست دارید تغییر دهید و یک آیفون اختصاصی و مطابقه سلیقه خودتان داشته باشید.

 

بیشتر بخوانید:

شخصی‌سازی آیفون در چند مرحله ساده

شما می‌توانید آیفون خود را بر اساس علایق و سلیقه خودتان تنظیم کنید. می‌توانید صفحه قفل خود را شخصی سازی کنید؛ صداها و ویبره تماس‌ها و پیام‌ها را تغییر دهید؛ دسترسی سریع تری به ویژگی‌هایی مانند چراغ قوه یا ماشین حساب داشته باشید؛ اندازه متن گوشی را تغییر دهید و ده‌ها بخش دیگر آیفون خود را آن طوری که دوست دارید، تغییر دهید.

 

شخصی‌سازی آیفون

 

دسترسی سریع تری به ویژگی‌های مورد علاقه خود ایجاد کنید

یکی از مواردی که می‌توانید در شخصی‌سازی آیفون انجام دهید، ایجاد میانبرها برای ویژگی‌های دلخواه‌تان در بخش مرکز کنترل (Control Center) گوشی است. برای باز کردن سریع مرکز کنترل در آیفون با استفاده از Face ID، انگشت خود را از گوشه سمت راست و بالای صفحه به سمت پایین بکشید. برای دسترسی به این بخش در آیفون‌های دارای دکمه Home، کافی است که انگشتتان را از پایین صفحه به بالا بکشید.
شما می‌توانید با مراجعه به بخش Control Center از قسمت تنظیمات گوشی، ویژگی‌های بیشتری مانند زنگ هشدار یا ذره بین را نیز به Control Center اضافه کنید.

 

شخصی‌سازی آیفون

 

شخصی‌سازی صفحه قفل آیفون

شما می‌توانید قفل گوشی خود را نیز به عنوان یکی از اقداماتی که برای شخصی‌سازی آیفون خودتان در نظر دارید، انجام دهید. این شخصی‌سازی شامل تغییر عکس صفحه قفل، اضافه کردن فیلترها و ابزارهای مختلف به این صفحه یا تغییر فونت تاریخ و زمان نمایش داده شده بر روی صفحه قفل است. برای این منظور، مراحل زیر را دنبال کنید:

  • صفحه قفل (Lock Screen) خود را لمس کرده و نگه دارید.
  • بر روی دکمه Add New (اضافه کردن مورد جدید) در پایین صفحه ضربه بزنید.
  • گزینه مورد نظر خود را از بین گزینه‌های نمایش داده شده پیدا کرده و بر روی آن ضربه بزنید تا بتوانید ظاهر آن را مطابق میل خود سفارشی کنید.
  • زمانی که صفحه قفل آیفون را مطابق سلیقه خودتان تغییر دادید، بر روی Add (اضافه کردن) ضربه بزنید و پس از آن، گزینه Set as Wallpaper Pair را انتخاب نمایید.

 

شخصی‌سازی آیفون

 

شخصی‌سازی آیفون و انتخاب صدا و ویبره خاص

گوشی‌های آیفون می‌توانند صداها و لرزش‌های های مختلفی را برای تماس‌های تلفنی، پیام‌های متنی، هشدارهای تقویم و سایر اعلان‌ها پخش کنند. برای شخصی سازی صدا و لرزش در آیفون، مراحل زیر را دنبال نمایید:

  • وارد قسمت تنظیمات (Settings) آیفون خود شوید.
  • به قسمت Sounds & Haptics (یا بخش Sounds در برخی از مدل‌های آیفون) وارد شوید.
  • همچنین می‌توانید با مراجعه به برنامه مخاطبین گوشی و ضربه زدن بر روی نام مخاطب دلخواه خود، وارد بخش ویرایش (Edit) شوید و با لمس زنگ تماس (Ringtone) یا آهنگ پیام (Text Tone)، صداهایی را که آیفون برای یک فرد خاص پخش می‌کند تغییر دهید.

 

شخصی‌سازی آیفون

 

دسترسی‌های مطابق با سلیقه خودتان را در آیفون ایجاد کنید

گوشی‌های آیفون بسیاری از ویژگی‌های دسترسی را برای پشتیبانی بهتر از نیازهای شما ارائه می‌دهد. شما می‌توانید از طریق بخش دسترسی (Accessibility) در قسمت تنظیمات (Settings) آیفون خود، شخصی‌سازی آیفون برای دسترسی‌های مختلف را انجام دهید. (به طور مثال، اندازه متن گوشی را تغییر دهید یا آیفون‌تان را فقط با صدای خودتان کنترل کنید.)

 

شخصی‌سازی آیفون

 

شخصی‌سازی تنظیمات حریم خصوصی در آیفون

آیفون برای محافظت از حریم خصوصی و اطلاعات شما طراحی شده است و تغییر تنظیمات حریم خصوصی نیز، بخشی از کاری است که می‌توانید در شخصی‌سازی آیفون خودتان انجام دهید. شما می‌توانید به برنامه‌های مختلف در گوشی، اجازه دهید که فعالیت‌های شما را در برنامه‌ها و وب سایت‌های شرکت‌های دیگر ردیابی کنند یا اینکه اجازه انجام این کار را ندهید. علاوه بر این، می‌توانید از قابلیت بررسی ایمن (Safety Check) برای بررسی و به روزرسانی افراد و برنامه‌هایی که به اطلاعات شما دسترسی دارند، استفاده کنید. برای این منظور، طبق مراحل زیر عمل کنید:

  • وارد قسمت تنظیمات (Settings) آیفون خود شوید.
  • به قسمت Privacy & Security (امنیت و حریم خصوصی) وارد شوید.
  • بر روی ردیابی (Tracking) یا بررسی ایمن (Safety Check) ضربه بزنید.