مدیریت مخاطبین در آیفون به شما این امکان را می‌دهد که اطلاعات مخاطبین خود را ویرایش کنید؛ لیست اختصاصی از مخاطبین ایجاد کنید؛ مکالمه گروهی شروع کنید و یک تماس FaceTime داشته باشید.

بیشتر بخوانید:

نحوه مدیریت مخاطبین در آیفون

اپل در دستگاه‌های آیفون، دسترسی به افرادی که برای شما مهم هستند را آسان تر می‌کند و شما می‌توانید با افراد دلخواه خود تماس ویدیویی یا تلفنی برقرار کنید یا به سرعت یک پیامک را برای گروه دوستان خودتان ارسال کنید.

مدیریت مخاطبین در آیفون

یک دفترچه آدرس هوشمندتر داشته باشید

شماره تلفن، آدرس ایمیل، تاریخ تولد و هر اطلاعات دیگری که در نظر دارید را یک بار دیگر در برنامه مخاطبین آیفون خود وارد کنید؛ با این کار شما این اطلاعات را در هر بخشی از گوشی که نیاز دارید (مانند برنامه پیام‌ها، برنامه FaceTime و برنامه Mail) در اختیار خواهید داشت. علاوه بر برنامه مخاطبین گوشی، امکان اضافه کردن این اطلاعات از حساب‌های دیگری (مانند Google یا Yahoo) نیز وجود دارد.

برای مدیریت مخاطبین در آیفون و ساخت یک دفترچه آدرس هوشمند، مراحل زیر را دنبال کنید:

  • وارد بخش Settings (تنظیمات) آیفون خود شوید.
  • از قسمت Contacts (مخاطبین)، وارد بخش Accounts (حساب ها) شوید.
  • بر روی Add Account (اضافه کردن مخاطب) ضربه بزنید.
  • لیستی از مخاطبین مورد علاقه خود بسازید

شما می‌توانید در آیفون خود، افرادی را که به طور مرتب با آنها در تماس هستید به لیست علاقمندی‌های خود در برنامه تلفن اضافه کنید تا دسترسی به آنها آسان تر شود. برای این منظور، ابتدا وارد برنامه تلفن شوید و سپس گزینه Favorites (موارد دلخواه) را انتخاب کنید. در نهایت، بر روی دکمه Add (اضافه کردن) ضربه بزنید و یک مخاطب را انتخاب کنید؛ در مرتبه بعدی، تنها کافی است که روی نام فرد دلخواه ضربه بزنید تا تماس با وی برقرار شود.

ایجاد یک مکالمه گروهی در آیفون می‌خواهید با گروهی از افرادی که تعیین کرده‌اید، به صورت همزمان و از طریق پیام صحبت کنید؟ می‌توانید این کار را به راحتی با استفاده از امکاناتی که مدیریت مخاطبین در آیفون در اختیار شما قرار می‌دهد، انجام دهید. برای این منظور، در برنامه پیام‌ها بر روی دکمه نوشتن (آیکن قلم) ضربه بزنید. سپس نام افرادی را که می‌خواهید این پیام برای آنها ارسال شود تایپ کنید و اولین پیام را بفرستید تا لیست مکالمه گروهی ایجاد شود.

مدیریت مخاطبین در آیفون

برقراری تماس تصویری در آیفون

شما با استفاده از قابلیت FaceTime می‌توانید با دوستان و خانواده خود تماس تصویری برقرار کنید. برای این منظور، مراحل زیر را دنبال نمایید:

  • وارد برنامه FaceTime شوید و بر روی گزینه New FaceTime در بالای صفحه ضربه بزنید.
  • نام شخصی را که می‌خواهید با وی تماس تصویری برقرار کنید، تایپ کرده و بر روی دکمه FaceTime ضربه بزنید.
  • در طی تماس تصویری می‌توانید با لمس صفحه نمایش، به گزینه‌های قابلیت FaceTime دسترسی پیدا کنید.

اضافه کردن افراد مختلف به تماس FaceTime

یکی از کارهایی که با استفاده از مدیریت مخاطبین در آیفون می‌توانید انجام دهید، اضافه کردن افراد مختلف به تماس FaceTime است که می‌توانید با لمس صفحه و دسترسی به گزینه‌های برنامه FaceTime، از بخش Info و گزینه Add People این کار را انجام دهید.