برای تنظیم صدای آیفون‌ها روش‌های مختلفی وجود دارد و با استفاده از انجام مراحل ساده‌ای، می‌توانید صدای گوشی خود را کم و زیاد کرده یا به طور کلی، صدای آن را قطع کنید.

نحوه تنظیم صدای آیفون‌ها

زمانی که با گوشی خود کار می‌کنید و مشغول تماشای فیلم، گوش دادن به آهنگ‌ها یا استفاده از سایر برنامه‌های گوشی هستید، می‌توانید از با استفاده از روش‌های مختلفی مانند دکمه‌های فیزیکی تنظیم صدا بر روی بدنه آیفون، برنامه سیری یا مراجعه به تنظیمات یا مرکز کنترل گوشی، صدای آیفون خود را کم یا زیاد کرده یا حتی آن را قطع کنید.

بیشتر بخوانید:

ژست‌های حرکتی آیفون‌ها

استفاده از سیری برای تنظیم صدای آیفون‌ها

برای کاهش یا افزایش صدا با استفاده از برنامه سیری، می‌توانید عبارت‌هایی مانند “صدا را زیاد کن” یا “صدا را کم کن” را بگویید تا سیری این کار را برای شما انجام دهد.

قفل کردن صدای زنگ و هشدار آیفون

وارد بخش تنظیمات (Settings) گوشی خود شوید.

بر روی گزینه Sounds & Haptics ( این گزینه صرفا در مدل‌های آیفون SE نسل ۲ و پس از آن، آیفون ۸، آیفون ۸ پلاس، آیفون X، آیفون XR، آیفون XS، آیفون XS مکس، آیفون ۱۱، آیفون ۱۱ پرو، آیفون ۱۱ پرومکس، آیفون ۱۲، آیفون ۱۲ مینی، آیفون ۱۲ پرومکس، آیفون ۱۳، آیفون ۱۳ مینی، آیفون ۱۳ پرو، آیفون ۱۳ پرومکس، آیفون ۱۴، آیفون ۱۴ پلاس، آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرومکس وجود دارد.) یا گزینه Sounds (در سایر مدل‌های آیفون) ضربه بزنید.
گزینه تغییر صدا با دکمه‌های تنظیم صدا (Turn off Change with Buttons) را خاموش کنید.

تنظیم صدای آیفون‌ها در مرکز کنترل

در زمانی که آیفون شما قفل است یا در حال استفاده از یک برنامه هستید، می‌توانید صدای گوشی خود را از طریق مرکز کنترل (Control Center) کم و زیاد کنید. برای این منظور، وارد بخش مرکز کنترل شده و نوار لغزنده صدا را بکشید.

سایلنت کردن موقت تماس‌ها، هشدارها و اعلان‌های آیفون

اگر می‌خواهید به صورت موقت تماس‌ها، هشدارها و اعلان‌های گوشی آیفون خود را بر روی حالت سکوت قرار دهید، می‌توانید مرکز کنترل گوشی را باز کرده، سپس بر روی عبارت Focus ضربه بزنید و گزینه Do Not Disturb (مزاحم نشوید) را لمس کنید.

قرار دادن آیفون بر روی حالت بی صدا

برای تنظیم صدای آیفون‌ها و فعال کردن حالت سکوت یا بی صدا، کلید زنگ/ سکوت از سمت چپ و بالای بدنه آیفون خود را در حالتی قرار دهید که سوییچ نارنجی نشان داده شود. برای خاموش کردن حالت بی صدا، می‌توانید این دکمه را به سمتی حرکت دهید که سوییچ نارنجی را مشاهده نکنید.

زمانی که حالت بی صدا خاموش باشد، آیفون تمام صداها شامل زنگ، هشدار و اعلان‌ها را پخش می‌کند. با روشن بودن حالت سکوت (بی صدا)، آیفون شما دیگر زنگ نمی‌زند و هیچ صدای هشدار یا هر اعلان صوتی دیگری را پخش نخواهد کرد؛ البته در صورتی که حالت ویبره گوشی را فعال کرده باشید، آیفون شما به جای پخش این صداها میلرزد.)

نکته مهم: آیفون شما، در حالتی که وضعیت بی صدا فعال باشد، زنگ ساعت، خروجی برنامه‌های صوتی و صدای رسانه‌های دیگر را از طریق بلندگوهای داخلی پخش می‌کند و اگر در این وضعیت از هدفون یا هندزفری استفاده کنید؛ این صداها را می‌شنوید.

در برخی از کشورها، علاوه بر این صداها، جلوه‌های صوتی دوربین، یادداشت‌های صوتی و هشدارهای اضطراری نیز قابل پخش از طریق بلندگوهای داخلی گوشی هستند و هرگونه تلاش برای تنظیم صدای آیفون‌ها در این حالت بی فایده است.